Aikido a děti

Aikido a děti

Náš dětský oddíl nemá dlouhou historii. Do prvního náboru se přihlásilo 15 dětí od 8 do 15-ti let. Z nich se některé propracovali mezi dospělé a úspěšně skládají zkoušky na vyšší technické stupně.

Akce ve školním roce 2001/2002:

Zúčastnili jsme se běhu Terryho Foxe v Karviné.

Zajeli jsme si zacvičit na stáž vedenou Michelem Quarantou v Ostravě a měli jsme velký úspěch.

Zahájili jsme výstavu obrázků s názvem AIKIDO OČIMA DĚTÍ…

Úspěšně jsme složili zkoušky na technické stupně. Dospělí přichystali ukázky práce se zbraněmi a taky nějaké techniky. Potom jsme nastoupili my a už to začalo. Zpočátku jsme měli trému, protože se na nás přišli podívat rodiče a kamarádi, ale pak už to šlo.

Byli jsme na výletě v Beskydech na Skalce a Tetřevu. Počasí nám vyšlo, svítilo sluníčko a bylo horko. Opékali jsme párky a zahráli si fotbal s bandaskou, házeli jsme na terč šiškami a oštěpem. Pokusili jsme se naučit pracovat s buzolou a určovat azimuty. Na zpáteční cestě jsme se nezapomněli pořádně vykoupat v potoce.

Akce ve školním roce 2002/2003:

V září proběhl nábor nových členů.

V úterý 17. 12. 2002 proběhli zkoušky technického stupně. Pozvali jsme členy TJ Baník 1. Máj Karviná, rodiče a kamarády. Zkoušky proběhly pod přísným dohledem rodičů a trenérů. I letos nás dospělí překvapili připravenými ukázkami.

V březnu jsme se zúčastnili dětské stáže v Ostravě pod vedením M. Quaranty. Moc se nám tam líbilo. Chtěli bychom, aby takových stáží bylo více a my si mohli pěkně zacvičit i s jinými dětmi.

V sobotu 14. 6. 2003 jsme se jeli podívat do Beskyd na charu Gírová. Vlakem jsme přijeli do Mostu u Jablunkuva a odtud jsme si udělali menší výšlap na Gírovou vysokou 840 m, kde jsme si zasoutěžili a přitom i trochu zacvičili. Zahráli jsme si také fotbal.

Akce ve školním roce 2003/2004:

V sobotu 8. 11. 2003 jsme byli na bazéně v Karviné, kde jsme si zahráli vodní pólo a na honěnou, zaskákali jsme si ze skokánků, soutěžili jsme v plavání atd. Nakonec jsme všichni dostali mokré vysvědčení.