Aikido Karviná

Aktuality:

V roce 1996 se sešlo pár nadšenců, kteří začli cvičit na Judohale v Karviné-Novém Městě toto bojové umění, tehdy pod záštitou oddílu SKP Ostrava. Asi po půlročním působení pod tímto oddílem nám bylo navrženo osamostatnění a tak začátkem roku 1997 vznikl oddíl Aikido v Karviné. Na zrodu oddílu se především podíleli p. Oldřich Swaczyna (instruktor PČR) a p. Hubert Witosz (MP Karviná). Rozhodnutím rady ČAA se oddíl Karviná v lednu 1997 stal členem České asociace aikido. Našim Shihanem se stal technický ředitel p. Masatomi Ikeda – 7. Dan Hombu Dojo, asistent technického ředitele p. Daniel Vetter – 4. Dan Hombu Dojo. V téže době vzniklo občanské sdružení pod názvem Aikido club Karviná.

Od roku 1998 jsme registrováni v Slovenské Aikido Asociaci (SAA), která působí pod organizací ACSA – Aikikai Švýcarsko, která je členem Hombu Dojo Tokyo. Technickým ředitelem pro SAA je p. Michele Quaranta, 6. Dan Aikikai. 1.8.2003 se náš oddíl stal jednou ze zájmových složek Tělovýchovné jednoty Baník Karviná, o. s.

První zkoušky členů oddílu probíhali na regionální stáži v Ostravě 1996, kde zkoušky na 6.kyu úspěšně složilo 7 členů oddílu Aikido Karviná. Od té doby se naši členové zúčastnili mnoho stáží i zkoušek především v České republice (Ostrava, Třinec, Praha) a ve Slovenské republice (Trnava, Nové Zámky, Nitra). Kromě stáží se každoročně několik členů zúčastňuje letních škol pořádáných ČAA v Českých Budějovicích a pořádaných SAA – Sadská, Nové Zámky, Piešťany, Trnava a Pezinok.